تعمیرات

علت آبی شدن تصویر تلویزیون سامسونگ و راه کارهای رفع مشکل

تشخیص علت آبی شدن تصویر تلویزیون سامسونگ به هیچ وجه کار ساده‌ای نیست و نیاز به دانش، تجربه و تخصص کافی دارد. به خصوص در مورد آخرین مدل‌های تلویزیون سامسونگ، نمی‌توان بدون بررسی دقیق دستگاه، علت آبی شدن تصویر تلویزیون سامسونگ را تشخیص داد و باید در این مورد حتما از نظرات تکنسین متخصص استفاده کنید.

در کل، 3 عامل موثر در بررسی علت آبی شدن تصویر تلویزیون سامسونگ وجود دارد:

  • خرابی پنل
  • آسیب دیدن بک لایت تلویزیون سامسونگ
  • بروز مشکل در پیکسل‌ها

در ادامه هریک از موارد بالا را دقیق‌تر بررسی خواهیم کرد.

خرابی پنل

پنل از اصلی‌ترین قطعات تلویزیون سامسونگ محسوب می‌شود و خرابی آن تا حدوی مساوی با قیمت کل دستگاه بوده و در مواردی توصیه می‌شود که در صورت بروز خرابی در این قسمت، دستگاه جدیدی را خریده و جایگزین قبلی کنید. به همین دلیل، مراقبت از پنل و رعایت اصول در نگهداری از آن، بسیار مهم است.

آسیب رسیدن به پنل اکثرا در هنگام جابه‌جایی دستگاه رخ می‌دهد، چراکه فشار آمدن و یا ضربه خوردن به تلویزیون، باعث بروز اشکال در پنل خواهد شد. گرمای بیش از حد نیز می‌تواند پنل تلویزیون سامسونگ را خراب کرده و علت آبی شدن تصویر تلویزیون سامسونگ باشد، پس از قرار دادن تلویزیون در نزدیکی وسائل گرمایشی، جدا خودداری کنید.

مورد دیگری که در خصوص پنل و پیشگیری از خرابی آن باید به آن توجه کنید، اب خوردگی پنل است. به هیچ وجه اجازه ندهید تا آب روی صفحه تلویزیون شما پاشیده شود، چراکه موجب خرابی پنل شده و علت آبی شدن تصویر تلویزیون سامسونگ خواهد بود.

آسیب دیدن بک لایت تلویزیون سامسونگ

می‌توان مهم‌ترین علت آبی شدن تصویر تلویزیون سامسونگ را خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ دانست. این مورد می‌تواند یکی از عوامل علت آبی شدن تصویر تلویزیون سامسونگ باشد و تعمیر آن نیز از عهده‌ی متخصص تعمیرات تلویزیون سامسونگ برمی‌آید.

بک لایت در واقع نور پس زمینه را برای مشاهده تصویر توسط کاربر فراهم می‌کند و منبع نور لازم برای دیدن تصویر محسوب می‌شود. خراب شدن آن می‌تواند بر رنگ تصویر نمایشی تاثیر گذاشته و آن را به رنگ آبی درآورد.

بروز مشکل در پیکسل‌ها

پیکسل‌ها همان کوچکترین اجزاء تشکیل دهنده هر تصویر هستند که از نقاط نورانی تشکیل شده‌اند. برد به پیکسل‌ها فرمان می‌دهد که به چه رنگی دربیایند و اگر دچار مشکل شوند، رنگ تصویر را تغییر خواهند داد، به همین دلیل خرابی پیکسل‌ها هم می‌توانند علت آبی شدن تصویر تلویزیون سامسونگ باشند.

بروز اختلال و مشکل در پیکسل‌ها قابل حل و تعمیر است، اما اگر این خرابی مساوی با سوختن پیکسل‌ها باشد، متاسفانه کاری از تکنسین هم ساخته نخواهد بود.

چگونه می توان علت آبی شدن تصویر تلویزیون سامسونگ را برطرف کرد؟

همانطور که بالاتر هم اشاره شد، اگر علت آبی شدن تصویر تلویزیون سامسونگ، خرابی پنل باشد؛ بهتر است سراغ تعمیر پر هزینه‌ی پنل نرفته و دستگاه را کلا تعویض کنید، زیرا قیمت پنل برابر با 70 تا 80 درصد قیمت تلویزیون است. ما اگر علت این مشکل، خرابی بک‌ لایت‌ها باشد، می‌توانید به موقع به آن رسیدگی کرده و بک لایت‌ها را تعویض کنید. در مورد پیکسل‌ها هم اگر نسوخته باشند، مشکل توسط تکنسین قابل حل است.

سخن آخر

بررسی مشکلات متداول تلویزیون سامسونگ و نحوه عیب یابی و تعمیر مدل‌های مختلف آن  و نیز انجام سرویس، همگی نیازمند دانش تخصصی در رابطه با قطعات تلویزیون سامسونگال جی، وظایف و کارکرد آن‌ها‌ست. به علاوه، داشتن تجربه و ابزارآلات خاص نیز مهم است. بنابراین بررسی و برطرف کردن علت ابی شدن تصویر تلویزیون سامسونگ و یا امور تعمیرات، مسئله‌ی بسیار حساسی است که هر فردی صلاحیت لازم برای انجام آن‌ها را ندارد. یادآوری می کنیم که مطالبی که در رابطه با علت آبی شدن تصویر تلویزیون سامسونگ و نحوه عیب یابی و تعمیر آن‌‌ها گفته شد، به مدل دستگاه بستگی دارد و باید توجه داشته باشید که بسته به هر مدل، باید به سراغ بخش خاصی رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *